050-8939030

גישור גירושין

גירושין הם תמיד תהליך מורכב, בעיקר עקב קשיים בתקשורת בין בני זוג, קשיים מובנים וטבעיים לנוכח תהליך הפרידה, הטעון מטבעו. גישור גירושין מאפשר לשני בני הזוג לתקשר טוב יותר, וכך לצאת לדרך חדשה בחיים עם מינימום משקעים וללא תהליכים משפטיים ממושכים ותובעניים. עוד כדאי לדעת, כי בניגוד להגשת תביעת גירושין לבית דין רבני או פנייה לבית משפט לענייני משפחה בסוגיות שונות, ניהול הליך גישור מאפשר לעיתים אף למצוא נתיבים להמשך חיים משותפים, טובים יותר, כך שנשמרת האופציה לבחור להישאר יחד. עו"ד אלינה ספיר אמונה על הובלת תהליכי גישור לזוגות ששוקלים להיפרד, או שכבר החליטו על פרידה ומעוניינים לעשות זאת בדרך הטובה ביותר האפשרית.

מה כולל הליך גישור גירושין?

  • היכרות – הבסיס להליך גישור גירושין הוא היכרות עם שני בני הזוג. הליך הגישור משתנה ומותאם לכל זוג וזוג, כאשר לעיתים כבר בשלב הראשון, מגשרת מנוסה תשב עם כל אחד מבני הזוג בנפרד, כדי שתתאפשר כנות מוחלטת, וכל אחד מהצדדים יוכל לפרוס את הרגשות, המחשבות, הצרכים והחששות. כך ולאחר שהמגשרת מקבלת תמונת מצב מלאה, ניתן להתחיל בהידברות.
    חשוב להדגיש, כי הליך הגישור הינו חסוי וסודי, ולכן אין דבר הנאמר במסגרת התהליך אשר יוכל לשמש את בני הזוג בביהמ"ש במידה ותהליך הגישור לא יצלח.
  • הידברות – הידברות בהובלת מגשרת מיומנת מתאפיינת בכך שניתן להתמקד בדברים החשובים באמת, בלי לסטות לפרטים שוליים שמייצרים רגשות סוערים המקשים על התמודדות עם הסוגיות המהותיות.
  • הסכמות – במקרים שבהם ההחלטה היא להיפרד, השלב הבא הוא הגעה להסכמות לגבי כל הסוגיות הרלוונטיות: מגורים, זמני שהות, מזונות ילדים, חינוך הילדים, חלוקת הנכסים ועוד. הליך הגישור מתנהל מתוך מחויבות להגעה לפתרונות ולא מתוך התמקדות בקונפליקטים או בסיבות שהובילו לפרידה, ולכן קל יותר לייצר הסכמות בזמן קצר.

יכולות תקשורת גבוהות ומחויבות מלאה ללקוחות

הליך גישור גירושין מוצלח נשען על שני מרכיבים: קשב רגיש לשני הצדדים ויכולת לייצר נקודת מבט שמתמקדת באינטרסים המשותפים ולא במתחים, בעיקר על בסיס תקשורת מדויקת. עו"ד אלינה ספיר ניחנה בשתי תכונות אלה, ובנוסף מביאה לידי ביטוי בכל הליך גישור שהיא מובילה מחויבות מוחלטת לבני הזוג, מתוך רצון אמיתי לסייע למי שהגיעו לצומת רגיש בחייהם.

גישור גירושין

מגשרת גירושין

אחוז הזוגות שמחליטים להיפרד, נמצא במגמת עלייה מתמדת. למרות שלעיתים ישנה הרגשה כזאת, גירושין אינם סוף העולם, אלא לעיתים להפך. במקרים רבים לא נותרת לנו כל ברירה אלא לצאת לדרך חדשה אשר תהיה מוצלחת במיוחד אם נבחר להיפרד בדרך השלום ולהסתייע בהליך גישור אצל מגשרת גירושין מנוסה. הליך שכזה מוביל להסכם שמשקף את האינטרסים המהותיים של שני הצדדים ושל הילדים, ומאפשר להם להיפרד ברוח טובה, לצאת לדרך החדשה ברגל ימין ולהקים שני בתים בריאים בעבורם ובעבור הילדים.
לעו"ד אלינה ספיר ניסיון רב תוך הובלה מוצלחת של הליכי גישור גירושין רבים עד לחתימת הסכם גירושין כולל ומאושר ע"י ביהמ"ש.

באילו מקרים כדאי לפנות אל מגשרת גירושין?

  • מתוך דאגה שהילדים לא ייפגעו בגלל הפרידה – הליכי גירושין ארוכים עלולים לגבות מחיר יקר מאוד מהילדים, והכל בשל חוסר יציבות מתמשך של ההורים, חוסר זמינות רגשית ומנטלית של ההורים לפתוח פרק חדש בחייהם, התערבות גורמים חיצוניים, מתח וכעסים בין ההורים, כל אלו משפיעים השפעה ישירה על הילדים. הליך גישור בעזרת מגשרת גירושין מנוסה מבטיח פרידה עם מינימום קושי לכל בני המשפחה ובפרט מינימום פגיעה בילדים, כאשר מחקרים רבים מראים כי ככל שהגירושין מסתיימים בדרך טובה יותר, כך לרוב הילדים מושפעים בצורה מופחתת יותר.
  • כשרוצים לחסוך זמן יקר וכסף – גם בבתי המשפט לענייני משפחה וגם בבתי הדין הרבניים ההליכים מתמשכים זמן רב וגובים משאבים רבים, משאבים שעדיף לצדדים להפנות לבניית חיים חדשים.

קשב רגיש לשני הצדדים ותקשורת מקרבת

כבר כשהחלה ללמוד משפטים, ידעה עו"ד אלינה ספיר שתפנה לתחום דיני המשפחה על-מנת לתת מענה ברגעים הקשים והרגישים במיוחד. בתור מגשרת גירושין, אלינה מביאה לידי ביטוי מרבי גם ידע, גם יכולות קשב גבוהות לשני הצדדים וגם מיומנויות תקשורת מקרבת. בהתאם, כל הליך גישור מתנהל ביעילות ומומחיות רבה מצד אחד , ומצד שני עם סבלנות, קשב והתאמה ספציפית לצרכים של שני הצדדים, על מנת לאפשר לשני בני הזוג להביע את צרכיהם ורצונותיהם ועל-מנת שלא יישאר שום נושא פתוח שלא קיבל לא מענה וככזה שעלול לעלות בעתיד וליצור סכסוכים חדשים.
עו"ד אלינה ספיר הינה בעלת תואר שני בניהול ויישוב סכסוכים מטעם אונ' בר אילן ומכהנת כסגנית יו"ר פורום גישור בלשכת עורכי הדין מחוז דרום.

מגשרת גירושין

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מגשרת גירושין

עוד בנושא

דילוג לתוכן