050-8939030

הסכם ממון

הבסיס לזוגיות יציבה ומיטיבה הוא כמובן אהבה. מרכיבים נוספים מתבקשים הם מחויבות הדדית וערכים דומים שמתוכם נגזרת גם אחדות מטרה. במקביל, בכל זוגיות, בין אם נרצה בכך ובין אם לאו, ישנו גם מרכיב כלכלי. זוגיות היא כמו עסק קטן (או גדול) שמנוהל ע"י שני שותפים, ולכן כשישנו רצון להתמקד בפן הרומנטי ואמונה אמיתית שהחיבור יישמר לנצח, כדאי מאוד לערוך הסכם ממון שמספק מענה גם לפן הכלכלי. המלצה נוספת היא להפקיד את מלאכת עריכת ההסכם החשוב, שבשורה התחתונה מחזק את הפן הרומנטי, בידי איש או אשת מקצוע עם ניסיון רב. עו"ד אלינה ספיר אמונה על גיבוש הסכמי ממון שמשקפים במדויק את האינטרסים המהותיים של הלקוחות, ותורמים ליציבות הזוגיות.

העקרונות העיקריים לגיבוש הסכם ממון אופטימלי

  • שקיפות – המהות של הסכמי ממון היא התנהלות מתוך שקיפות, כך שכל סוגיה כלכלית עולה לדיון ונקבעים מראש כל הכללים הרלוונטיים לשותפות הפיננסית, אשר הינה חלק בלתי נפרד מכל זוגיות (כשבאופן טבעי נקבעים כללים, בשקיפות מוחלטת, גם לתרחיש של פרידה).
  • קשב – מאחר שהמטרה היא עיגון כל האינטרסים המהותיים, יש לנסח הסכם מדויק המבוסס קשב רגיש ללקוחות.
  • בהירות – כל עוד שוררת הרמוניה בין בני הזוג, הסכם ממון נשאר במגירה, כתעודת ביטוח הכרחית. על-מנת שגם אם הוא יישלף וייושם תהיה בו תועלת, חשוב להקפיד על ניסוחים ברורים ובהירים, כך שלא יישאר מקום לאי הבנה או פרשנות שעלולה לסתור את רצון הלקוחות.
  • הרמטיות – עוד עיקרון מרכזי הוא מבט צופה פני עתיד, כך שההסכם יכלול התייחסות לכל תרחיש עתידי אפשרי ולכל נכס שעשוי להתווסף במהלך הזוגיות.

יכולות מקצועיות ואישיות גבוהות

לצורך עריכת הסכם ממון אופטימלי, מביאה עו"ד אלינה ספיר לידי ביטוי מספר תכונות אישיות חשובות, בין היתר יכולות קשב גבוהות, תקשורת מדויקת ומחויבות מלאה לכל לקוח, והכל מתוך הבנה שדיני המשפחה הם כלי רב עוצמה להבטחת זוגיות יציבה ומיטיבה. בנוסף, לעו"ד אלינה ספיר, היכולת להעביר את הידע הרב שצברה לכל לקוח באופן בהיר וברור – כך שמי שיתעניין בעריכת הסכם ממון, ידע בדיוק מהן האפשרויות העומדות בפניו ויוכל לקבל את ההחלטות הטובות ביותר עבורו.

 הסכם ממון

עו"ד הסכם ממון

זוגיות מוצלחת מבוססת על אמון, הדדיות, תשוקה וכמובן אותו מרכיב שאי אפשר להסביר בדיוק מה מהותו אבל כשהוא נוכח מרגישים אותו במלוא העוצמה – אהבה. כל זוגיות, ובוודאי שאחרי חתונה, היא גם שותפות כלכלית, זוהי עובדה שכדאי לא להתעלם ממנה. כששמים על השולחן את הנושא שעלול להיות רגיש, מקדימים תרופה למכה אפשרית ומונעים קונפליקטים בעתיד סביב סוגיה זו. הסכם ממון לא פוגע ברומנטיקה אלא להפך, מאפשר לה להתקיים ללא מתחים מיותרים – ולכן מומלץ בחום לגבש בעזרת עו"ד הסכם ממון מקיף המותאם באופן אישי אליכם. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של עו"ד אלינה ספיר.

למה כדאי לנסח בעזרת עו"ד הסכם ממון עוד לפני הנישואים?

  • מיפוי מדויק של הנכסים והאינטרסים – עורכי דין מנוסים מספקים מבט חיצוני מדויק על הסיטואציה, וכן מסייעים במיפוי מלא ומפורט של כל הנכסים הרלוונטיים.
  • שקיפות מוחלטת – יש לא מעט זוגות שחוששים להעלות את הנושא הכלכלי. שקיפות היא מרכיב הכרחי בכל מערכת יחסים, מה שבהכרח יוביל להורדת מתחים וחששות מליבם של בני הזוג.
  • הפחתת רמת אי הוודאות – גם הזוגיות המוצלחת ביותר עלולה להתערער. הסכם ממון מספק ודאות לפחות בפן הכלכלי, כשלשני הצדדים ברור לחלוטין, מראש, כיצד תתבצע חלוקת הרכוש במידה ויוחלט על פרידה.
  • מניעת סכסוך משפטי ממושך ויקר – ללא הסכם ממון, אם המערכת הזוגית תסתיים, התוצאה עלולה להיות מאבק משפטי ממושך שיגבה מחיר יקר (ולא רק כלכלי). עריכת הסכם הממון ינטרל סכנה זו ויקנה לזוג וודאות ורוגע.

חשיבות עריכת ממון בזוגיות פרק ב'

בזוגיות פרק ב', בין אם הזוג מתחתן ובין אם חיי חיים משותפים, כאשר כל אחד מבני הזוג מגיע עם רכוש וצבירת זכויות מהעבר, יש חשיבות יתרה לעריכת הסכם ממון בעזרת עו"ד הסכם ממון על מנת שכל צד יוכל להגן על הרכוש שלו במקרה של פרידה חס וחלילה ובכך לשמור על האינטרסים כל אחד של עצמו ושל ילדיו ולצאת לזוגיות פרק ב' רגועה, שלווה ובטוחה.

ניסוחים מדויקים ובהירים והגנה מלאה על הנכסים

עבור עו"ד הסכם ממון הוא לא עוד חוזה טכני סטנדרטי. למעשה רק הסכמי ממון שמותאמים באופן מושלם לבני הזוג הספציפיים ממלאים את ייעודם.. עו"ד אלינה ספיר אמונה על עריכת הסכמי ממון שכאלה, כשהיא מביאה לידי ביטוי את היכולת שלה להיות קשובה לשני בני הזוג גם יחד. יכולת זו, בצירוף הניסיון רחב ההיקף, מהווים בסיס לניסוחים מדויקים ובהירים שמונעים אי הבנות עתידיות ומלחמות מיותרות.

עו"ד הסכם ממון

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
עו"ד הסכם ממון

עוד בנושא

הסכם הורות משותפת
הסכם הורות משותפת

הורות היא תמיד משימה מורכבת במיוחד (אבל גם מתגמלת מאוד). הורות משותפת, כלומר מצב שבו ההורים אינם בני זוג מלכתחילה, אולם מחליטים להביא לעולם ילד

קרא עוד »
הסכם ממון ידועים בציבור
הסכם ממון ידועים בציבור

ידועים בציבור הוא סטטוס שהולך והופך לרווח יותר ויותר. המעמד המשפטי הייחודי מחייב היערכות מושכלת, ובפרט מומלץ לחתום על הסכם המפרט את ההתנהלות הכלכלית של

קרא עוד »
עורך דין משפחה בגדרה
עורך דין משפחה בגדרה

משפחה היא המוסד החברתי הבסיסי ביותר ובאופן טבעי גם הנפוץ ביותר. במרבית המקרים מתאפיינת המשפחה באחדות מטרה, ובשיתוף פעולה הדוק ופורה למען האינטרסים המשותפים של

קרא עוד »
דילוג לתוכן