050-8939030

מגשר משפחתי

משפחה היא המקום הבטוח והחם ביותר שיכול להיות – אבל גם מקום שעלול להפוך לסוער ואפילו מאיים עקב התפתחות סכסוך או מחלוקות. במקרים כאלה אופציה אחת היא פנייה לבית משפט, אופציה בה במרבית המקרים כל הצדדים יוצאים מופסדים. אופציה נוספת, כדאית אפילו יותר, ככזאת שחוסכת הרבה זמן, כסף ואנרגיות, היא לחפש מגשר משפחתי. כך, באמצעות תהליך גישור, ניתן לפתור קונפליקטים קשים בין בני זוג (ואפילו לעיתים למנוע את הגירושין), לפתור מחלוקות בין אחים ניצים, למצוא מענה למתחים וסכסוכים בין הורים לילדים בוגרים, ועוד. עו"ד אלינה ספיר הינה מומחית לדיני משפחה ומגשרת מוסמכת, ובהתאם השירות שהיא מספקת מתאפיין בסובלנות, רגישות ומומחיות אשר מפיקים תועלת רבה מאוד להליך.

היתרונות של פתרון סכסוכים עם מגשר משפחתי

  • הליך וולונטרי – הליך הגישור הינו הליך וולונטרי בו הצדדים משתתפים מרצון. משמע, הפתרונות וההסכמות שיקבעו יהיו אך ורק עפ"י רצון הצדדים. המגשר אינו בורר ואינו מחליט בעבור הצדדים אלא הצדדים מחליטים בעבור עצמם. כך ובמידה ולא תהיה הסכמה (כוללת או נקודתית), לצדדים תמיד תהיה פנויה הדרך לפנות לערכאות המשפטיות.
  • חיסכון בזמן – ההליך באמצעות מגשר משפחתי הוא תהליך שאורך זמן קצר בהרבה ביחס לסכסוך שמתברר בבית משפט (במיוחד בשל העומס על הערכאות השיפוטיות והבירוקרטיה).
  • טיפול בדרכי נועם – בניגוד להגשת תביעה ובירור העניין בבית משפט, גישור מתנהל באווירה נעימה ומתוך חיפוש מתמיד אחרי המקומות שבהם ניתן להגיע להסכמות בין הצדדים, עליהם מתבסס המתווה לפתרון הסכסוך.
  • פתרונות יצירתיים – מגשרים משפחתיים מוכשרים יודעים למצוא את שביל הזהב גם כשיש קונפליקטים סבוכים, ולייצר מצבי Win-Win לטובת כל הצדדים (גם אלה המעורבים באופן ישיר בסכסוך וגם המעגלים הנוספים שעלולים להיפגע מהמשך המאבק).
  • דיסקרטיות מוחלטת – כשסכסוך משפחתי מגיע לבית משפט, ברוב המקרים אין דרך למנוע את הפרסום (גם אם מדובר בדלתיים סגורות), זאת לעומת גישור משפחתי שהינו הליך סודי וחסוי, על כל הנובע והמשתמע מכך.

פתרונות יצירתיים ושמירה על האינטרסים של כל הצדדים המעורבים

מגשר משפחתי הוא אדם בעל כישורים רבים ומגוונים: גם קשב רגיש כדי להבין מהם האינטרסים האמיתיים של כל צד, גם תקשורת מקרבת על-מנת לאפשר הידברות, גם יצירתיות כדי להעלות רעיונות שבני המשפחה המסוכסכת לא חשבו עליהם בעצמם וגם בקיאות משפטית כדי לעגן את ההסכמות באופן מיטבי. עו"ד אלינה ספיר הינה בעלת ידע וניסיון רב בהובלת הליכי גישור משפחה רבים ומגוונים. בכל הליך שכזה היא מביאה לידי ביטוי את כל היכולות הנ"ל, תוך מחויבות אמיתית להצלחת הגישור ולהצלת המשפחה.

מגשר משפחתי

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
מגשר משפחתי

עוד בנושא

הסכם הורות משותפת
הסכם הורות משותפת

הורות היא תמיד משימה מורכבת במיוחד (אבל גם מתגמלת מאוד). הורות משותפת, כלומר מצב שבו ההורים אינם בני זוג מלכתחילה, אולם מחליטים להביא לעולם ילד

קרא עוד »
הסכם ממון ידועים בציבור
הסכם ממון ידועים בציבור

ידועים בציבור הוא סטטוס שהולך והופך לרווח יותר ויותר. המעמד המשפטי הייחודי מחייב היערכות מושכלת, ובפרט מומלץ לחתום על הסכם המפרט את ההתנהלות הכלכלית של

קרא עוד »
עורך דין משפחה בגדרה
עורך דין משפחה בגדרה

משפחה היא המוסד החברתי הבסיסי ביותר ובאופן טבעי גם הנפוץ ביותר. במרבית המקרים מתאפיינת המשפחה באחדות מטרה, ובשיתוף פעולה הדוק ופורה למען האינטרסים המשותפים של

קרא עוד »
דילוג לתוכן