050-8939030

עורך דין צוואות

המוות הוא תחום שרוב בני האדם עדיין מתקשים להתמודד אתו. אחת הדרכים הנוחות להתחמק מעיסוק בסוגיה זו (שאין ספק כי היא מרתיעה ומעוררת חששות) היא התעלמות. מצד אחד, נחסך מאדם שמתעלם מהעובדה שאף אחד לא חי לנצח, הצורך להתעמת עם המחשבה הלא נעימה. מצד שני, התוצאה עלולה להיות פגיעה באנשים היקרים ביותר לו – בגלל היעדר צוואה מדויקת שאי אפשר יהיה לפסול. לכן צריך לפנות אל עורך דין צוואות, כלומר, עורך דין לענייני משפחה המתמחה בתחום עריכת הצוואות. זהו אחד מתחומי המומחיות של עו"ד אלינה ספיר, וכמו כל השירותים שהיא מעניקה, גם הטיפול בצוואה מתבצע באופן מקצועי ומסור.

למה רק בעזרת עורך דין צוואות מתממשות באופן מלא?

* תשומת לב מלאה לכל פרט – צוואות הן מסמכים מורכבים מטבעם. רק בעזרת עורך דין צוואות עם ניסיון רלוונטי תוכלו להיות בטוחים שכל הפרטים הרלוונטיים מפורטים בצוואה.
* עמידה בכל הכללים – חוק הירושה, שחוקק כבר ב-1965 ומאז עודכן באופן טבעי כמה וכמה פעמים, קובע מספר כללים ברורים ומוגדרים לגבי עריכת צוואות. אי עמידה בכלל כזה או אחר, עלולה להוביל לפסילת הצוואה כולה, ולכן כדאי להיעזר בגורם מקצועי על-מנת להבטיח את מימושה של הצוואה בבוא העת.
* עריכת צוואות הדדיות שמספקות מענה מדויק לכל תרחיש – החוק מאפשר גם עריכה של צוואה הדדית: צוואה שבה שני בני זוג מסכמים מראש כיצד יחולק הרכוש בכל תרחיש אפשרי, תוך התייחסות לאינטרסים גם של בן/בת הזוג שנותר בחיים וגם של המשפחה כולה. במקרים אלה מתחדדת חשיבות ניצול הבקיאות של עו"ד לענייני צוואות.

עריכת צוואות, הגנה על צוואות וגם התנגדות לצו קיום צוואה

עורך דין צוואות לא "רק" מסייע בעריכת צוואות, אלא מהווה כתובת מתאימה גם כשנדרשת הגנה על צוואה ובאופן דומה כדאי להיעזר בשירות מקצועי גם כשהמטרה היא התנגדות לצו קיום צוואה עקב חשד להפעלת לחץ לא הוגן או כל סיבה אחרת. עו"ד אלינה ספיר אמונה על קשב מלא לכל אדם, ובפרט כשנדרש שירות כזה או אחר הקשור לצוואות, וזאת לנוכח הרגישות המובנת מאליה. דגש נוסף הוא יושרה מלאה, כך שכל המלצה תתבסס אך ורק על טובתו של הלקוח.

 עורך דין צוואות

עו"ד צוואות

רוב בני האדם מעדיפים להדחיק את העובדה, כי ביום מן הימים החיים מסתיימים. אמנם לכולנו ברור לחלוטין שלא נחיה לנצח, אבל עצם המחשבה על המוות מייצרת חששות, מתחים וקושי. אולם, למרות הקושי הנפשי הטמון בהחלטה, מומלץ באופן חד-משמעי לערוך צוואה. עריכת צוואה, זוהי הדרך היחידה המבטיחה שהרכוש שצברנו במהלך חיינו יחולק בדיוק כפי שאנחנו רוצים.
חשיבות רבה יותר לעריכת צוואה הינה בקרב אנשים הנמצאים בתהליך פרידה ו/או גירושין, חד הוריים, זוגות החיים בפרק ב' וכדומה, שכן שם יש מורכבות רבה יותר. ולכן, הפתרון הטוב, הקצר והזול ביותר וככזה המבטיח את זהות היורשים, הינו עריכת צוואה.
צוואה יכולה להיערך במס' דרכים, אולם עליה לעמוד בכל הקריטריונים הקבועים בחוק הירושה. ולכן, על מנת להיות בטוחים שהצוואה תהיה תקפה בבוא העת (בתקווה כמובן שיום זה עוד רחוק מאוד מאיתנו), מומלץ להיעזר בשירותי עו"ד צוואות בעל ניסיון רב בתחום.

באילו מקרים נחוצים שירותי עו"ד צוואות

  • עריכת צוואה – החשיבות טמונה בכך שהצוואה צריכה לעמוד בכל הקריטריונים הקבועים בחוק, שאם לא כן, אנו מעמידים עצמנו בסכנה, כי בבוא היום הצוואה תיפסל וקולנו ורצוננו ביחס לחלוקת הרכוש שלנו, לא ישמעו.
  • הגשת התנגדות לקיום צוואה – חוק הירושה כולל מספר עילות המצדיקות הגשת בקשת התנגדות למתן צו קיום לצוואה, כלומר למנוע את מימושה. אחת העיקריות היא צוואה שנעשתה תחת כפייה. באופן טבעי הבקשה חייבת להיות מנומקת היטב, ולכן גם אם מבחינה טכנית ניתן להגישה באופן עצמאי, מומלצת עזרת עו"ד.
  • עריכת צוואה הדדית – צוואה מורכבת במיוחד הכוללת התניות שונות בהתאם לסדר מועדי הפטירה של בני הזוג – כלומר, מתן הוראות ברורות לגבי השימוש ברכוש לאחר המוות של אחד מבני הזוג וגם לאחר שבן הזוג השני ילך לעולמו. צוואות הדדיות מאפשרות להבטיח את הזכויות של בן/בת הזוג שנותר בחיים ובמקביל את אופן חלוקת הרכוש בין הילדים. אופציה זו רלוונטית הן עבור זוגות נשואים והן עבור ידועים בציבור.

שירות רגיש ונחוש גם יחד

כל שירות שניתן ע"י עו"ד צוואות חייב להינתן ברגישות מרבית ובה בעת בנחישות ובמקצועיות. עו"ד אלינה ספיר, אשר מאז ומתמיד ייעדה את עצמה לעיסוק בתחום דיני המשפחה, דיני הנפשות, ורואה עצמה כעומדת לצד האנשים ברגעים רגישים וקשים. כל טיפול בכל בקשה מכל סוג מתבצעת ע"י עו"ד אלינה ספיר באחריות רבה ובזמינות גבוהה, תוך הקשבה מלאה לרצון הלקוחות.

עו"ד צוואות

עורך דין לענייני צוואה

אין כמעט אדם שלא שמע סיפורים על סכסוכים משפחתיים סביב ירושות ועל צוואות שלא מומשו. אמנם, בתי המשפט לא ימהרו לפסול צוואה מתוך עקרון כיבוד אוטונומיית הרצון של עורך הצוואה, אולם במקרים מסוימים ובלית ברירה, נדרשת פסילת צוואה, אם מטעמים מהותיים ואם מטעמים טכניים הקשורים לרוב לפרשנות הצוואה. לכן, הדרך הטובה ביותר והבטוחה ביותר, אשר יכולה להבטיח, כי בבוא היום, הצוואה תמומש בדיוק עפ"י הרצון של עורך הצוואה, הינה לפנות ולקבל את שירותיו של עורך דין לענייני צוואה המתמחה בעריכת צוואות.
עו"ד אלינה ספיר הינה בעלת מומחיות בדיני משפחה, הבקיאה באופן ספציפי בתחום עריכת צוואות, תוך שימת דגש על מתן שירות מסור, מדויק, עדין ודיסקרטי.

איך עורך דין לענייני צוואה מבטיח את מימוש הצוואה שלכם?

  • לפני עריכת הצוואה – עורכי דין מיומנים, בראש ובראשונה בוחנים את רצונו של עורך הצוואה, ובמקביל ממפים את כל הסיכונים המשפטיים האפשריים, העלולים לעלות בעת מימוש צוואתו של האדם לאחר מותו, ומוודאים שהצוואה תכלול מענה מפורט לכל אחד ואחד מהם.
  • בעת עריכת הצוואה – על מנת שצוואה תהיה תקפה, היא חייבת לעמוד בקריטריונים הקבועים בחוק. ולכן, קבלת ייעוץ מעו"ד הבקיא בתחום עריכת צוואות, יכול להבטיח שאין שום כשל טכני שימנע את מימושה.
  • לאחר עריכת הצוואה – ייעוץ משפטי מקצועי מונע מצבים של שינוי צוואה תחת לחצים מסוגים שונים.
  • הגנה בבית משפט – במקרה בו מוגשת התנגדות למתן צו קיום צוואה, מומלץ להיוועץ עם עו"ד הבקיא בתחום, על מנת שזה יספק את ההגנה המקצועית הדרושה לאדם שמעוניין להגיש התנגדות או לאדם שכנגדו מוגשת התנגדות זו.

תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט ומנגנוני הגנה אפקטיביים

עו"ד לענייני צוואה נדרש לבקיאות רבה בתחום ולידע וניסיון נרחב, ולא פחות מכך לקשב רגיש ללקוחות. חשוב לזכור שמילוי רצונו האחרון של אדם הוא מצווה של ממש, וכי כל טעות עלולה להוביל לעוגמת נפש ניכרת ולקרע במשפחה. עו"ד אלינה ספיר מספקת סיוע מקצועי לכל מי שמעוניין לערוך צוואה על בסיס המודעות לאחריות הרבה הכרוכה בתהליך, ובאותה רצינות ומחויבות היא מטפלת גם במקרים שבהם נדרשת הגנה בבית משפט על צוואה שהוגשה לה התנגדות או בהגשת התנגדות לצוואה.

עורך דין לענייני צוואה

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
עורך דין צוואות

עוד בנושא

הסכם הורות משותפת
הסכם הורות משותפת

הורות היא תמיד משימה מורכבת במיוחד (אבל גם מתגמלת מאוד). הורות משותפת, כלומר מצב שבו ההורים אינם בני זוג מלכתחילה, אולם מחליטים להביא לעולם ילד

קרא עוד »
הסכם ממון ידועים בציבור
הסכם ממון ידועים בציבור

ידועים בציבור הוא סטטוס שהולך והופך לרווח יותר ויותר. המעמד המשפטי הייחודי מחייב היערכות מושכלת, ובפרט מומלץ לחתום על הסכם המפרט את ההתנהלות הכלכלית של

קרא עוד »
עורך דין משפחה בגדרה
עורך דין משפחה בגדרה

משפחה היא המוסד החברתי הבסיסי ביותר ובאופן טבעי גם הנפוץ ביותר. במרבית המקרים מתאפיינת המשפחה באחדות מטרה, ובשיתוף פעולה הדוק ופורה למען האינטרסים המשותפים של

קרא עוד »
דילוג לתוכן