050-8939030

עריכת הסכם ממון

עו"ד הסכם ממון

זוגיות, כמעט תמיד, כוללת גם פוטנציאל לקונפליקטים לצד ההרמוניה והאהבה. בפרט עלולים להתגלות חילוקי דעות נוקבים בנוגע לכסף, שמהווה משאב חיוני עבור כל אחד ואחת. הסכם ממון הוא הדרך היעילה ביותר לנטרל מראש כל מוקש אפשרי ולהגיע להסכמות מחייבות עוד לפני החתונה (אם כי ניתן לערוך הסכם שכזה גם לזוגות נשואים). עבור זוגות שחיים ביחד אבל לא מתחתנים באופן רשמי, עריכת הסכם ממון היא גם הוכחה לחיים משותפים עבור המוסדות הרלוונטיים. עו"ד אלינה ספיר אמונה על עריכת הסכמים תוך התייחסות לכל הסוגיות החשובות מנקודת מבט מקיפה שמבטיחה הסכם ממון אופטימלי.

על מה חשוב לתת את הדעת לקראת עריכת הסכם ממון?

  • רכוש קיים – הסיבה העיקרית לעריכתם של הסכמי ממון היא הגנה על רכוש שצבר אחד הצדדים עוד בטרם החתונה, ולמעשה עוד לפני ההיכרות. חשוב לפרט את כל הנכסים שעבורם נדרשת הגנה זו.
  • רכוש עתידי – עריכת הסכם ממון, בין אם לפני הנישואין ובין אם כשהזוג כבר נשוי, היא הזדמנות מצוינת לעגן בחוזה כתוב וחתום הסכמות גם לגבי רכוש עתידי שיצבור כל אחד מהצדדים. מאחר שאין דרך לדעת בוודאות אילו סוגי נכסים יצברו בני הזוג, ואיך הם יגיעו לרשותם, חשוב להיעזר בעו"ד מנוסה וכך להבטיח מענה מדויק לכל תרחיש.
  • הבטחת עתידם של ילדים מנישואים קודמים – עוד סיבה נפוצה לעריכת הסכם ממון היא כשמדובר על פרק ב', ואחד מבני הזוג מעוניין לעגן את הזכויות של הילדים מהנישואין הראשונים.
  • הסכמות לגבי התנהלות החיים המשותפים – אמנם השם הוא 'הסכם ממון', ועיקר תשומת הלב מופנית לסעיפים הכספיים, אבל החוזה עשוי לכלול גם הסכמות בנושאים אחרים – למשל אופן חינוך הילדים, מנגנון לגיבוש הסכמות במקרה של פרידה בנוגע לגידול הילדים ועוד.

שירות קשוב ומסור

עריכת הסכם ממון מחייבת לא רק בקיאות טכנית אלא גם יכולות בין-אישיות גבוהות – על-מנת להוביל לחוזה שיספק את רצונם של שני בני הזוג גם יחד ולא יפגע בזוגיות הטובה באותו רגע נתון. זוהי אחת התכונות הדומיננטיות של עו"ד אלינה ספיר, עורכת דין לענייני משפחה שחרטה על דגלה את המחויבות לשירות קשוב ומסור, ולא פחות חשוב, כזה המבוסס על תקשורת מקרבת שהיא משאב קריטי עבור הסכמי ממון.

 

עו"ד ירושה

עורך דין הסכם ממון

עריכת הסכם ממון מוזמנת על ידי בני זוג המצויים בסיטואציות שונות שחלקן מורכבות. הרצון מגיע, לרוב, כאשר יש כוונה למסד יחסים בצורה רשמית. ההסכם כולל סעיפים חשובים בהם מבוטאים צרכי ורצונות שני הצדדים. ההסכם הינו מסמך משפטי מחייב ויכול לשמש אסמכתא בעת מחלוקות ופירוק השותפות. עורכת דין אלינה ספיר עוסקת בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב חשיבות.

עריכת הסכם ממון – חשיבות רבה לקיומו

עריכת הסכם ממון נעשית לטובת שני הצדדים והוא חשוב בגלל שהוא מפרט בכתב הסכמות שהושגו בעל פה. למילה הכתובה יש משקל, משמעות וחוזקה כי יש קושי לפרש אותה אחרת. הוא נערך על סמך ההבנות שהושגו בין שני הצדדים. מועלים בו נושאים חשובים וחיוניים שהם בליבת מערכות יחסים ובין היתר: הסדרים עבור דירת מגורים של צד אחד כאשר השני מגיע לגור בה, הסדרת וחלוקת תשלומי משכנתא שתילקח במידה ויירכש נכס משותף, נושאי קניין רוחני, מוניטין עסקי ונכסים קיימים אחרים. בנוסף, גם סעיפים הדנים בעונשים וקנסות למפרים אותו, למי שמציג מצגי שווא בעת עריכתו וכדומה. לאחר חתימה עליו יהיה צורך לאשרו בבית משפט לענייני משפחה או על ידי נוטריון לטובת קבלת תוקף חוקי עבורו. הסכמים אלו מתאימים בנסיבות שונות. כך כאשר שני הצדדים מגיעים לפרק ב' בחייהם עם נכסים. כאשר אחד מבני הזוג מגיע ממעמד גבוה ועתיר נכסים והשני ממעמד סוציו אקונומי נמוך יותר ועוד.

יתרונות

היתרון החשוב מתבטא בהסדרת הנושאים הכספיים. הסכם כזה מבטל, פעמים רבות, את הצורך בהגעה לבית משפט הגוזלת זמן יקר, כספים רבים וכרוכה בעוגמת נפש לא מבוטלת. הוא, כמובן, מספק שקט נפשי.  פתרון חלק וקל אף מונע כעסים ויוצר מערכת יחסים עתידית בריאה.

שירות ממשרד מאורגן

עורכת דין אלינה ספיר מתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ, אמפטיה, הקשבה והפנמה, זמינות, כישורים לניהול מו"מ, מחירים נוחים ועוד. היא בעלת ידע רב וניסיון עשיר המגיעים מהכרת הנושא לעומק, ממתן שירותים מעולים ללקוחות רבים לאורך זמן ועוד. היא תשמח לשרת אחרים.

 

 

ליצירת קשר
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם
עריכת הסכם ממון

עוד בנושא

דילוג לתוכן